You are here:Главная>>Блоги>>Антиквариат>>Історія таврування стерлінгового срібла
Среда, 03 Апрель 2013 00:00

Історія таврування стерлінгового срібла Избранное


стерлінгове срібло


Так як срібло є м’яким металом, то в чистому вигляді практично не використовується. Найчастіше це сплав срібла і міді. Відношення кількості одного й іншого металу весь час змінювалося, до тих пір, поки в 1300 році Едуард I ввів систему таврування, за стандартом тепер частка срібла в готовому виробі повинна бути не менше 92,5 відсотків. Тільки в такому випадку срібло могло називатися «стерлінговим» і носити тавро з леопардовою головою.


Через 63 роки, тобто у 1363 році, вводиться тавро майстра, яке позбавило можливості фальсифікувати вироби тавром голови леопарда. У 1478 році з’являється літера, яка означає рік таврування виробу. І ось в 1544 році зображенням лева, який іде ставиться остаточне підтвердження королівського контролю над тавруванням.


Пробірне тавро вказувало місто, в якому метал перевірявся на скільки він чистий. У 1478 році, майстри, які здійснювали перевірку срібла і ставили тавро, повинні були проводити цю процедуру виключно в Гільдії золотих справ майстрів. Це була міра для запобігання таврування виробів незадовільної якості. Першим тавром пробірної палати Лондона стало зображення голови леопарда (клеймо стерлінгового срібла). Сталося це в 1544 році. В кінці ХVII століття з’явилося ще кілька пробірних палат, у яких було своє власне тавро: Честер таврував зображення меча і трьох пшеничних снопів; Ньюкасл – трьох замків; Екстер – тривежового замку; Бірмінгем – якоря, Шеффілд ставив тавро із зображенням корони.


Тавро майстра являло собою символ, так як більшість у той час читати не вміли. В кінці ХVII століття поруч із символом ставилися ініціали майстра. Протягом наступного століття символи перестали використовувати, залишилися тільки ініціали. З 1697 по 1720 рік майстри повинні були зареєструвати оновлені позначення, які являли собою дві перші літери прізвища.


Буква, що означає дату, яка з’явилася в 1478 і використовується до цього часу, означає рік пробірування виробу. Щороку літера змінювалася, по причині того, що змінювалися пробірні майстри. У всіх пробірних палатах літери різні. Форма щитка, в який вписується літера, так само змінюється щорічно.


Срібло, яке відповідало всім заявленим стандартам, називалося в Англії стерлінговим і робилося тавро голови леопарда. Так як це зображення має відношення до герба, то таке тавро називалося королівським. Коли ж у 1544 році стерлінгове срібло стали таврувати левом, що йде, то зображення голови леопарда зробили клеймом лондонської пробірної палати. Пізніше тавро «ходи лева» змінили на тавро британського стандарту.


У роки громадянської англійської війни дуже багато стерлінгового срібла переплавили в монети, якими видавали платню солдатам. Після закінчення війни попит на столове срібло почав так рости, що монети пустили на переплавку для того, що б виготовляти необхідне домашнє начиння. Відбувалося це, нелегально. І, щоб запобігти цьому, в 1697 році був прийнятий єдиний британський стандарт: чистого срібла повинно бути 95,8%. Для того, щоб контролювати систему, ввели тавро, що зображує жінку, яка повинна була втілювати Британію. Голову лева змінили на голову леопарда (на той час тавро пробірної палати Лондона). Стерлінговий стандарт повернувся тільки в 1720 році. Тому період з 1697 року по 1720 називають британським стандартом.


Тоді ж, в 1720 році, вперше ввели податок на срібло. За вісім років, поки тривала Американська війна за незалежність, Англія стала відчувати потребу в додаткових фінансових коштах, тому сума податку постійно росла. Про те, що податок сплачений, свідчило тавро з профілем монарха. Так було до 1890 року, в якому майстри срібної справи домагаються того, що податок відмінили.


Ювілейне тавро легалізувалося виключно на прохання майстрів і було приурочене до важливого ювілею чи події. Обов’язковими такі тавро не були. Основні ювілейні тавро в Англії – “Золотий ювілей” королеви Марії і Георга V, коронація Єлизавети II і «Срібний ювілей» Єлизавети.

Рубрика "БЛОГИ" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.