Понедельник, 15 Май 2017 11:08

Руслан Сольвар долучився до відкриття відновленого розарію Варвари Ханенко

95 троянд у 95-ту річницю з дня смерті меценатки Варвари Ханенко висадили у селі Оленівка на Київщині, в колишній літній резиденції родини Ханенків. Раніше там існував розарій, квіти якого займали цілий гектар, але за часів Другої світової війни його зруйнували. Нині ж Фундація спадщини Терещенків взялися відновлювати сад троянд.

 

Мішель Терещенко, родич Варвари Ханенко та ініціатор відновлення розарію, розповідає: «Тут в Оленівці був розарій більше гектара. І троянди звідси були відомі в Великобританії, Франції. Я вважаю, що буде відродження, що люди будуть у цьому парку відпочивати».

 

На акцію зібралося кілька сотень людей: місцеві мешканці, кияни та родичі Варвари Ханенко. Побувала на відкритті розарію також команда народного депутата України Руслана Сольвара.

 

«Вдячний, що запросили долучитися до благородної акції та зробити свій внесок на згадку про всі добрі справи відомої меценатки. Вважаю, що відновлення саду та спорудження парку, проект якого, до речі, мені дуже сподобався, — благородна справа. Адже ми повинні пам’ятати ті постаті, які залишили українцям цінну культурну спадщину», — наголосив народний депутат.

 

Варвара Ханенко разом із чоловіком Богданом Ханенком, попри великі статки, жили скромно, займалися благодійністю та колекціонували предмети мистецтва. Після їхньої смерті вся їх колекція дісталась в дарунок музеям України.

Прочитано 667 раз