Понедельник, 30 Ноябрь -0001 00:00

Додаткові 1,8 млрд доз вакцини: Єврокомісія розпочинає переговори з BioNTech/Pfizer

Європейська комісія розпочинає переговори з BioNTech/Pfizer щодо третього контракту на вакцину проти коронавірусу, щоб забезпечити до 1,8 мільярда додаткових доз для ЄС у період з 2021 по 2023 рік. Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє з посиланням на "Politico".

Pfizer
Фото: Facebook

"Чим швидше ми досягнемо нашої мети — зробити вакцинацію 70 відсотків дорослого населення Європи, тим більше шансів стримати вірус", — сказала фон дер Ляєн.

За її словами, BioNTech/Pfizer пришвидшує доставку 50 мільйонів вакцин, спочатку призначених на 4 квартал, які тепер надходять у квітні. Вони розподілятимуться пропорційно між країнами ЄС..

Це означає, що загалом у другому кварталі буде доставлено 250 мільйонів вакцин. "Як ми можемо бачити в оголошенні Johnson & Johnson учора, є ще багато факторів, які можуть порушити заплановані графіки доставки вакцин. Тому важливо діяти швидко, передбачати та коригувати, коли це неможливо", — сказала вона.

Johnson & Johnson у вівторок заявила про призупинення вакцинації в Європі на тлі проблем зі згортанням крові в США.

Нагадаймо, у країнах ЄС зробили вже понад 100 мільйонів щеплень від коронавірусу.

Найвищі показники вакцинації — в Угорщині (першою дозою — понад 35%), але її ситуація виняткова: це єдина країна ЄС, що використовує вакцини, не затверджені європейським регулятором.

Серед решти країн найвищі показники щеплення першою дозою — у Фінляндії та Естонії. Найбільше відстають — Латвія та Болгарія, де тільки першу дозу отримали близько 8% населення.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Києві продовжили карантин до 30 квітня.

Читати також:
Радуцький: Ситуація з COVID-19 в Україні стабілізувалась
Поділитись


Джерело статті: “https://stopcor.org/dodatkovi-18-mlrd-doz-vakczyny-yevrokomisiya-rozpochynaye-peregovory-z-biontech-pfizer/”

Прочитано 12 раз